Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Avusturya Konsolosluklar

Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Konsolosluğu’ nun birincil görevi Türkiye Cumhuriyeti topraklarında bulunan Hırvat vatandaşlarının resmi işlemlerde yardımcı olmak ve Hırvat vatandaşlarının haklarını korumaktır. Bunun yanında Hırvat vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti topraklarındaki doğum, ölüm, evlenme işlemlerinde resmi evrak hazırlamakla görevlidir. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan Hırvat vatandaşları, noter işlemleri, askerlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemlerine dair resmi evrak alınması gerektiğinde Türkiye cumhuriyeti Avusturya Konsolosluğu’ na müracaatta bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avusturya seyahatlerinde, başvurdukları Avusturya Konsolosluğu vize işlemlerinin onaylanması ya da reddedilmesi hususundaki tek yetkili merci olarak bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında başta Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere; Avusturya Ankara Büyükelçiliği ve Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu kanallar aracılığı ile vize başvuru işlemleri alınabildiği gibi Avusturya Hükümeti’ nin Türkiye cumhuriyeti topraklarında yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri ile de Avusturya ilgili vize işlemlerine başvuruda bulunulmaktadır. Bu sayede birçok kanal aracılığı ile vize başvuru işlemlerinde bulunmak Avusturya seyahatlerinde başvuru süreçlerini hızlandırmaktadır. Belirli vize başvuru merkezleri aracılığı ile toplanılan vize başvuruları, Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’ na gönderilmektedir. Avusturya ilgili vize başvurusunun onaylanması ya da reddedilmesi süreçlerini elinde bulunduran tek yetkili merci Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’ dur.

Avusturya Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ile sosyal ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmaları yürütmek ile görevlidir. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında çalışan Avusturya vatandaşlarına bu konuda yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde ticari, vize kapsamında Türkiye Cumhuriyetinden Avusturya’ a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının belgelerini incelemek ve eksik ya da hatalı belge olmaması durumunda ilgili vizeyi onaylamak ile görevlidir. Avusturya’ a seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini değerlendirme sürecini profesyonellik ile ve oldukça hızlı bir süreçte değerlendirmeye almaktadır.

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu başta olmak üzere, Avusturya vize işlemleri için başvuru yapmak istediğiniz zaman seyahat acentemiz aracılığı ile başvurularınızı yapabilir ve danışmanlık hizmetinden de dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Evrak ve belge tamamlaması yapışarak, ilgili vizenin başvurusunun Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu’ na gönderimi yapılmaktadır.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi