Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Mısır Dilekçe ve Formlar

Mısır Vize Formu

Mısır vize başvuru formu Mısır Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Bu belgenin hazırlanma amacı Türkiye Cumhuriyeti üzerinden Mısır seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin bu vize işlemi için Mısır vize başvuru formu doldurması zorunludur.

Mısır vize başvuru formu; İngilizce, Türkçe, dillerinden oluşmak üzere, Mısır Konsolosluğu resmi internet adresinde bulunmaktadır. Mısır vize başvuru formunun ilgili ile uygun olarak bu adresten temini sağlanabilmektedir. Bunun yanında vize başvuru merkezleri ya da seyahat acenteleri tarafından d temin edilebilen bir başvuru formudur.

Mısır vize başvuru formunun eksik olmadan ve aslına uygun şekilde gerçeklik ile doldurulması zorunludur. Başvuru evrakları ile Mısır vize başvuru formu arasında tutarlılık olması söz konusudur. Hem doğru bilgiler yer almalı hem tutarlılık olmalı hem de eksik bilgi bulunmamalıdır. Mısır Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini değerlendirme aşamasında, Mısır vize başvuru formunda yer alan bilgileri esas alarak araştırma yapmakta ve vize değerlendirme işlemlerini sürdürmektedir. Burada yer alan bilgilerin herhangi birinde hata bulunması sonucunda vize başvuru işlemi yapan kişinin ceza yaptırımı alması uygundur. Para cezası, vize işlemi reddi, vize işlemlerine bağlı olarak ülkeye giriş ve çıkışın zorlaşması vb. cezai yaptırım sağlama hakkına sahiptir.

Mısır Vize Başvuru Formu Doldurma

Mısır vize başvuru formu birçok dil ile temin edilebilmektedir. Mısır vize başvuru formu doldurulurken, formun tamamının büyük harflerle ve Türkçe kelime olmadan sadece İngilizce karakterler ile doldurulması söz konusudur.

Mısır vize başvuru formu doldurulurken, burada yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olacak şekilde yazılmalıdır. Anlaşılır olarak ifade edilmelidir. Bütün bilgilerin doğruluğundan ve tutarlılığından emin olunduktan hemen sonra, başvuru formunun üst bölümünde fotoğraf için ayrılmış bölüme başvuru sahibinin fotoğrafı yapıştırılmalıdır. 35 x 45 mm. olacak şekilde yapıştırılan bu fotoğrafın altında başvuru bilgilerin doğruluğunu onayladığınıza dair, ıslak imza atılması gerekmektedir.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi