Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Mısır Konsolosluklar

Mısır Konsolosluğu

Mısır Konsolosluğu’ nun birincil görevi Türkiye Cumhuriyeti topraklarında bulunan Hırvat vatandaşlarının resmi işlemlerde yardımcı olmak ve Hırvat vatandaşlarının haklarını korumaktır. Bunun yanında Hırvat vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti topraklarındaki doğum, ölüm, evlenme işlemlerinde resmi evrak hazırlamakla görevlidir. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan Hırvat vatandaşları, noter işlemleri, askerlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemlerine dair resmi evrak alınması gerektiğinde Türkiye cumhuriyeti Mısır Konsolosluğu’ na müracaatta bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mısır seyahatlerinde, başvurdukları Mısır Konsolosluğu vize işlemlerinin onaylanması ya da reddedilmesi hususundaki tek yetkili merci olarak bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında başta Mısır İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere; Mısır Ankara Büyükelçiliği ve Mısır İzmir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Bu kanallar aracılığı ile vize başvuru işlemleri alınabildiği gibi Mısır Hükümeti’ nin Türkiye cumhuriyeti topraklarında yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri ile de Mısır ilgili vize işlemlerine başvuruda bulunulmaktadır. Bu sayede birçok kanal aracılığı ile vize başvuru işlemlerinde bulunmak Mısır seyahatlerinde başvuru süreçlerini hızlandırmaktadır. Belirli vize başvuru merkezleri aracılığı ile toplanılan vize başvuruları, Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’ na gönderilmektedir. Mısır ilgili vize başvurusunun onaylanması ya da reddedilmesi süreçlerini elinde bulunduran tek yetkili merci Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’ dur.

Mısır Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ile sosyal ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmaları yürütmek ile görevlidir. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında çalışan Mısır vatandaşlarına bu konuda yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde ticari, vize kapsamında Türkiye Cumhuriyetinden Mısır’ a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının belgelerini incelemek ve eksik ya da hatalı belge olmaması durumunda ilgili vizeyi onaylamak ile görevlidir. Mısır’ a seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini değerlendirme sürecini profesyonellik ile ve oldukça hızlı bir süreçte değerlendirmeye almaktadır.

Mısır İstanbul Başkonsolosluğu başta olmak üzere, Mısır vize işlemleri için başvuru yapmak istediğiniz zaman seyahat acentemiz aracılığı ile başvurularınızı yapabilir ve danışmanlık hizmetinden de dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Evrak ve belge tamamlaması yapışarak, ilgili vizenin başvurusunun Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’ na gönderimi yapılmaktadır.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi