Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Pakistan Dilekçe ve Formlar

Pakistan Vize Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Bu belgenin hazırlanma amacı Türkiye Cumhuriyeti üzerinden Pakistan seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahiplerinin bu vize işlemi için Pakistan vize başvuru formu doldurması zorunludur.

Pakistan vize başvuru formu; İngilizce, Türkçe, dillerinden oluşmak üzere, Pakistan Konsolosluğu resmi internet adresinde bulunmaktadır. Pakistan vize başvuru formunun ilgili ile uygun olarak bu adresten temini sağlanabilmektedir. Bunun yanında vize başvuru merkezleri ya da seyahat acenteleri tarafından d temin edilebilen bir başvuru formudur.

Pakistan vize başvuru formunun eksik olmadan ve aslına uygun şekilde gerçeklik ile doldurulması zorunludur. Başvuru evrakları ile Pakistan vize başvuru formu arasında tutarlılık olması söz konusudur. Hem doğru bilgiler yer almalı hem tutarlılık olmalı hem de eksik bilgi bulunmamalıdır. Pakistan Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini değerlendirme aşamasında, Pakistan vize başvuru formunda yer alan bilgileri esas alarak araştırma yapmakta ve vize değerlendirme işlemlerini sürdürmektedir. Burada yer alan bilgilerin herhangi birinde hata bulunması sonucunda vize başvuru işlemi yapan kişinin ceza yaptırımı alması uygundur. Para cezası, vize işlemi reddi, vize işlemlerine bağlı olarak ülkeye giriş ve çıkışın zorlaşması vb. cezai yaptırım sağlama hakkına sahiptir.

Pakistan Vize Başvuru Formu Doldurma

Pakistan vize başvuru formu birçok dil ile temin edilebilmektedir. Pakistan vize başvuru formu doldurulurken, formun tamamının büyük harflerle ve Türkçe kelime olmadan sadece İngilizce karakterler ile doldurulması söz konusudur.

Pakistan vize başvuru formu doldurulurken, burada yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olacak şekilde yazılmalıdır. Anlaşılır olarak ifade edilmelidir. Bütün bilgilerin doğruluğundan ve tutarlılığından emin olunduktan hemen sonra, başvuru formunun üst bölümünde fotoğraf için ayrılmış bölüme başvuru sahibinin fotoğrafı yapıştırılmalıdır. 35 x 45 mm. olacak şekilde yapıştırılan bu fotoğrafın altında başvuru bilgilerin doğruluğunu onayladığınıza dair, ıslak imza atılması gerekmektedir.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi