Belçika vize başvuruları konusunda en detaylı incelemeleri yapan ülkelerin başında gelmektedir. Belçika vizesi Schengen kapsamındadır. Alınan vizeler Schengen ortak vize alanında geçerliliğini göstermektedir. Alınan Schengen vizesinin 180 günlük periyot içerisinde 90 gün kadar geçerliliği olacaktır. Dileyen kişiler Schengen vizesini, dileyen kişiler de ulusal vizeyi alabilir. 90 günden uzun kalacak olan kişilerin ulusal vizeyi tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Vize işlemlerine dair kişilerin randevu alması gerekir. Randevularınızda gün ve saat değişikliği yapma hakkınız da bulunmaktadır. Bu şekilde randevulu bir sistemin belirlenmesinin asıl sebebi pandemi sebebi ile kalabalık ortamların oluşmasının önüne geçmektir. Kalabalık ortamların oluşmasının önüne geçilmesi ile bulaşın azaltılması hedeflenmektedir.

Belçika Vize Başvuru Evrakları

Belçika vize başvuru evrakları incelendiği zaman bir eksiklik ya da yanlışlık fark edildiği anda bu durumun vize başvurusunun ret yanıtı almasına neden olabileceğini belirtmek gerekmektedir.

  • Vize başvuru sürecinde sunmuş olduğunuz pasaportunuzun geçerliliğinin en az 1 sene boyunca devam eder konumda olması gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun güncelliğine dair yapılan denetimlerin yanı sıra resmi birimlerin uygun görmesi durumunda, daha öncesinde kullandığınız pasaportların iletilmesini de talep edebilirsiniz.
  • Pasaport güncelliği ile alakalı geçmiş verilerin istenmesinin asıl sebebi kişilerin hangi ülkelere giriş çıkış yaptığı ve ret yanıtı alıp almadığının öğrenilmesidir. Kimlik bilgileriniz ve sabıka kaydınız da talep edilecektir. Ayrıca 2 adet de biyometrik fotoğraf sunmanız gerekir. Kullanılan biyometrik fotoğrafların kesinlikle arka planının tek renk olması gerekmektedir.

Belçika vize başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmalıdır. Vize başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için aracı kurumlardan yardım alabilirsiniz. Hem evrakların derlenmesi hem de başvuruya ilişkin tüm verilerin iletilmesi adına eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Belçika Vize Fiyatları

Belçika vize fiyatları incelenirken turistik vizenin 227 TL olduğu fark edilmektedir. Ticari vize ise 390 liradır. Vize fiyatlarına dair senelik değişimler meydana gelebilmektedir. Bu senelik değişimlerin hemen sonrasında aracı danışmanlık firmanız size gerekli olan bilgilendirmeleri anında sunacaktır. Belçika vize fiyatları konusunda en hassas olan firmaların başında gelmektedir.

Belçika vize işlemleri sırasında ödeme adımınızı dilediğiniz yöntem üzerinden iletmenizin hemen sonrasında size sunulan makbuzu saklamalısınız. Bu makbuz aracılığı ile başvuru adımını sorunsuz şekilde tamamlamanız sağlanır. Vizenizden ret yanıtı alırsanız vize harcı olarak yatırmış olduğunuz bu tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekecektir.

Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusu yapma adımlarında kişilerin öğrenci olarak başvurularını iletmesi süreci hızlandıran temel kıstaslar arasında yerini almaktadır. Öğrencilerin özellikle öğrenci değişim programları aracılığı ile başvuruda bulunması vize başvuru adımlarının şekillenmesini mümkün kılacaktır. Öğrenci dahi olsanız Belçika’ya giriş yapmanızın sonrasında masraflarınızın nasıl karşılanacağına ilişkin de sizden bilgilendirme istenecektir.

Belçika vize başvurunuzu yaparken bir diğer alternatif de ticari vize almaktır. Ülkede ticarethane açmanız için izin alınması adına projenin fizibilite onayının alınması gerekmektedir. Bu fizibilite onayının alınması Belçika’nın katma değerine destek olunacağı manasına gelmektedir. Ülkede zaman zaman altın vize seçenekleri de bulunmaktadır. Bu altın vize seçenekleri ile ülkede yapmış olduğunuz yatırım üzerinden oturum izni kazanmanız mümkün kılınacaktır.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika vizesi nasıl alınır; vize almak için aile birleşimi kategorisinden de istifade etme hakkınız vardır. Aile birleşimi kategorisi için kişilerin Belçika vatandaşı ile evlenmesi gerekir. Bunun sonrasında evliliğin resmi olarak tamamlandığına dair bilgilendirmelerin iletilmesi gerekecektir.

  • Aile birleşimi sürecinde evliliğin tenfiz adımının onaylanmış olması gerekir.
  • Belçika vatandaşı olan eşin ikametgah belgesini ıslak imzalı şekilde alarak ülkeye göndermesi gerekir. Online olarak gönderilen belgeler onay almamaktadır.
  • Aile birleşimi kapsamında tam tekmil nüfus kayıt örneğinizin de iletilmesi gerekmektedir. Tam tekmil nüfus kayıt örneği kapsamında daha öncesinde yaptığınız bir evlilik görünüyorsa bu evliliğin sonuçlandığına dair de veri sunulması gerekmektedir. ayrıca tamamlanan evliliğinizden olan çocuğunuz varsa onun velayetine ilişkin de bilgi sunulmalıdır.

Gaziantep Vize Ofisi sayesinde bu başvuru adımları ile bireysel olarak uğraşmanıza gerek kalmadan anında uzman ekip tüm adımları yerine getirecektir. İlk aile birleşimi başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda, bir sonraki başvurunuzun bu şekilde uzman ekiplerce tamamlanması çok daha verimli olacaktır.

Belçika Vize Başvurusu için tıklayınız; https://www.visacenter.com.tr/belcika-vize-basvurusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın