Gaziantep Bulgaristan vizesi alma adımlarında kişilerin işlemlerini randevu alarak tamamlaması gerekmektedir. Randevu almadan işlem gerçekleştirmek ya da belgeleri teslim etmek mümkün olmayacaktır. Vize alım adımlarında pandeminin de etkisi ile beraber vize alma süreci daha da detaylı ve randevu temelli bir hal almıştır. Randevunuzu almanızın sonrasında değiştirmek istediğiniz bir husus olursa anında iletebilirsiniz.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Gaziantep Bulgaristan vizesi almak isteyen kişilerin başvuru formunu doldurma aşamasında çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Başvuru adımında sorun meydana gelmemesi için, tüm önlemler alınmıştır. Vize başvuru adımlarını sizin adınıza tamamlayacak olan ekibin her bir üyesinin alanının uzmanı isimler olduğu da ayrıca dile getirilmelidir. Bulgaristan vizesi alınırken başvuru formunda istenecek olan bilgilerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz
  • Doğum yeriniz, doğduğunuz ülke
  • Evlenmeden önceki soyadınız
  • Cinsiyet, medeni hal, şuan sahip olunan vatandaşlık
  • İletişim bilgileri, adres bilgileri

Bu bilgilerde bir hata ya da yanlışlık meydana geldiği anda sistem hesabınızı kalıcı olarak askıya alma hakkını saklı tutmaktadır. Verilerin en güncel halinde olmasına da ayrıca önem verilmelidir.

Bazı ülkelerde başvuru formunun online şekilde doldurulmasına ve vize talep adımının bu şekilde devam etmesine izin verilmektedir. Fakat bazılarında formun ıslak imzalı bir biçimde doldurulması ve bilgisayar kullanılmaması da temel talepler arasında yer almaktadır. Başvurunuzda bu tür incelikleri kendi kendinize ayarlamak zorunda kalmayacaksınız, direkt olarak aracı kurum üzerinden gerekli olan tüm bilgilendirmeler tarafınıza sunulacaktır. Vfs bu konuda alanın uzman firmaları arasında yer almaktadır.

Başvuru Adımları Nelerdir?

Gaziantep Bulgaristan vizesi başvuru adımlarının ilk safhasında ülkeye giriş nedeninin net olarak açıklanması gerekmektedir. Bu gösterdiğiniz sebep ile ülkeye giriş yaptıktan sonra dahil olduğunuz adımların uyumsuz olması durumunda vize iptali söz konusu olabilir. Örneğin turist vizesi almanıza rağmen çalışma hayatına atıldığınız fark edilirse vizeniz iptal edilecektir. Bu iptal durumunun vizeye direkt olarak yansıyacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Talep ettiğiniz vize türüne göre doldurmanız gereken başvuru formu da değişiklik arz etmektedir. Örneğin öğrenci olarak başvuran kişilerin daha öncesinde hangi eğitime sahip olduğu, hangi okuldan mezun olduğu ve Bulgaristan’da hangi okuldan onay aldığına dair bilgilerin sunulması gerekmektedir. Okulunuza dair verilerin yanı sıra vize başvurusu sırasında öğrencilerden maddi durumlarına ilişkin de veri talep edilebilmektedir. Maddi durumlara ilişkin hesap özeti sunacak kabiliyete sahip olmayan kişiler direkt olarak hangi bursu aldıkları ve bu bursu hangi kurumdan kaç ay boyunca alacaklarına dair bilgi sunmaları yeterli olacaktır.

Başvuru Takip Adımı Nasıl Tamamlanır?

Vfs Global aracılığı ile başvuru adımının tamamlanmasının hemen sonrasında size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarasını kullanarak başvuru adımının sorunsuz biçimde yerine getirilmesini mümkün kılabilirsiniz. Ayrıca yetkililer ile iletişim kurmanıza gerek kalmadan tüm başvuru adımlarını referans numarası üzerinden takip etme fırsatınız olacaktır. Vfs sunmuş olduğu bu nitelikli seçenekler ile memnuniyet uyandırmaya devam etmektedir.

Ödenmesi Gereken Tutar Ne Kadardır?

Vfs başvuru adımlarını tanımlarken hem vize harç tutarının hem de danışmanlık ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Ödeme adımlarına dair hangi detaylara dikkat etmeniz gerektiği belirtildiği anda ödeme verilen saat aralığında iletilmelidir. Ödeme adımının tüm kontrolleri dijital olarak da yapılmaktadır. Buna rağmen ödemenin tamamlandığına dair size verilen makbuzu da muhafaza etmelisiniz. Vize harç tutarının yanı sıra servis hizmetleri de eklenecektir. Sizin firmadan talep ettiğiniz servislerin çeşitliliği arttıkça ödemeniz gereken tutar da o kadar artış gösterecektir. Örneğin kurye teslimatı gibi ek hizmetler talep edildiği zaman bunlar için ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir.

Randevunuza Gidin ve Belgelerinizi Teslim Edin

Belgelerin derlenmesinin hemen sonrasında size verilen gün ve saate riayet ederek hem başvuru formunu hem de gerekli olan belgeleri derleyerek sunmanız gerekmektedir. Belgelerin sunulması ile alakalı olarak bir sorun meydana gelmemesi için Vfs gerekli olan kontrolleri tamamlamaktadır. Herhangi bir eksiklik varsa tarafınıza zaman kaybetmeden bu durum iletilecektir. Vize başvuru formunun firma yetkilileri tarafından iletilmesi mümkün değil mi sorusu da sıklıkla dile getirilmektedir. Bu başvuru formunun ve diğer hizmetlerin kesinlikle bizzat tamamlanması gerekmektedir.

Başvuru Sırasında Temel Olarak Hangi Belgeler İstenir?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişilerin iletmesi gereken belgelerden bazıları;

  • Öncelikli olarak pasaportunuzu sunmanız gerekmektedir. Sunmuş olduğunuz pasaportun güncel olmasına ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Pasaporta dair bir sorun meydana gelmemesi için güncelliğinden emin olmalısınız. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı herhangi bir sıkıntı mevcutsa vize başvuru adımını tamamlamanızın hemen öncesinde, pasaportunuzu güncellemek için başvurunuzu iletmelisiniz.
  • Vize başvurusu sırasında 2 adet biyometrik fotoğraf sunulmalıdır. Bu 2 biyometrik fotoğraf son 6 aya ait olmalıdır. Ayrıca fotoğrafın arka planı da kesinlikle tek renk olmalıdır. Bu kıstasları karşılamayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
  • Turist olarak giriş yapacak olan kişilerin, uçak gidiş dönüş biletlerini de sunmaları istenecektir. Uaçk gidiş dönüş biletlerinin yanı sıra nerede kalacaklarına ilişkin veri sunulması adına otel rezervasyonu da talep edilmektedir.

Gerek duyulduğu zaman güncel pasaportun yanı sıra bir de geçmiş senelerde kullandığınız ve geçerliliğini kaybetmiş olan pasaportunuzun da sunulması talep edilebilmektedir. Bu şekilde hangi ülkelere gidildiği ve yaşanan yasal olumsuzluklara dair de fikir alınması mümkün kılınmaktadır.

Vize Alma Adımlarında Ret Yanıtı Verilirse Ne Yapılmalıdır?

Vfs Global aracılığı ile başvuru yapmak isteyen kişilerin işlemlerinin bazı temel anlaşmazlıklar sebebi ile ret yanıtı alması durumunda reddi itirazda bulunması talep edilecektir. Reddi itirazda sadece konsolosluğun belirlemiş olduğu zaman aralığında tamamlama hakkınız bulunmaktadır. Reddi itiraz adımı ile beraber yetkililerin vize başvurusunu yeniden gözden geçirmesi sağlanacaktır. Vize başvuru adımının reddi itiraz aşamasında da ret yanıtı alması durumunda, harç tutarı yanmış olacaktır. Harç tutarının tarafınıza iade edilmesi söz konusu değildir. Reddi itiraz adımına dair sorun meydana gelmemesi için Vfs gerekli itiraz adımların profesyonel ekibi ile tamamlayacaktır. Bu aşamada sizin üstlenmeniz gereken herhangi bir sorumluluk bulunmamaktadır. Konsolosluğun tarafınıza neden ret yanıtı verdiği ile alakalı detaylı bir inceleme de yapılacaktır. Bu şekilde bir sonraki vize başvurunuzda aynı sorun ile karşılaşmamak için oldukça dikkatli olmanız ve ret yanıtı almanıza neden olan hususa dikkat etmeniz gerekir.

Davetiye Neden Önemlidir?

Vize alma adımlarında herhangi bir Bulgaristan vatandaşı yakınınızdan davetiye almanız vize alma sürecinin sizin için çok daha kolay bir biçimde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır. Davetiye alırken sadece Bulgaristan vatandaşlarından değil aynı zamanda kurumsal firmadan yana da tercihinizi kullanma hakkınız vardır. Kurumsal bir firmanın size davetiye sunması durumunda, özellikle çalışma izni almak her zamankinden daha kolay ve pratik bir hale gelecektir. Davetiye alma adımlarını tamamlarken; davetiyenin kime ait olduğu, hangi tarihler arasında geçerli olduğu gibi detayları da göz önünde bulundurmanız istenmektedir. Bu sürece dair Vfs firması sizin dikkat etmeniz gereken tüm hususları tarafınıza iletecektir. Aklınızda şüphe olmadan tüm başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın