Ülkeler zaman zaman farklı dünya ülkelerinden, iş gücü açıklarını kapatmak amacı ile işçi alımı yapabilmektedirler. Bu bağlamda son zamanlarda gündeme gelen pek çok duyuru, pek çok iş ilanı yer alıyor. Bunlardan bir tanesi de vize işlemlerinin oldukça zor olduğunu bildiğimiz İngiltere’den gelmektedir.

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları

Bilindiği üzere İngiltere denildiği zaman vize şartlarının zorluğu da gündeme gelmektedir. Sıkı şartlarına bağlı olarak verilen vize reddi durumunu her yıl onlarca kişi yaşayabilmektedir. Ancak son zamanlarda Birleşik Krallık’ta meydana gelen bazı iş gücü açıkları nedeniyle İngiltere, vize konularını biraz esnetmeye başladı. Özellikle lojistik anlamda bir sorun teşkil etmeye başlayan bu pozisyon açıkları nedeni ile İngiltere artık farklı devletlerden işçi talep etme yani işçi alımı yapmaya başlamaktadır.

Son zamanlarda tır şoförlüğü pozisyonunda büyük eksikleri olduğunu dile getiren Birleşik Krallık, kısa süre içerisinde bu konuda deneyimli olan, farklı ülkelerdeki tır şoförlerini işe almaya başlayacak Eğer siz de İngiltere tır şoförü alım şartları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ya da konu ile ilgileniyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Yakın zamanda yapılan bir açıklama dahilinde İngiltere’nin son zamanlarda tır ve kamyon şoförü alımı yapacağı söylenmektedir. Lojistik alanın en önemli parçalarından biri olan ulaştırma konusunda açıkları olduğunu dile getiren İngiltere, bu bağlamda sorunun en kısa sürede giderilmesi ve halkın mağdur olmaması için kolları sıvayarak farklı ülkelerden nitelikli elemanlar yani kamyon ve tır şoförleri alımı yapacağını da duyurdu. Ekim ayında başlayacak olan bu alım dahilinde, vize alarak İngiltere’ye gidecek ve orada göreve başlayacak olan işçiler, aldıkları vize dahilinde 2022 Mart ayının başına kadar bu ülkede ikamet edebilecek. Ancak konu dahilinde verilen bilgiler henüz kapsamlı değil.

Yani İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır, başvurular için hangi kurum etkin olacak tarzı sorular için hükümet tarafından verilen net ve kesin yanıtlar yok. İlerleyen zamanlarda yani yakın bir süreçte bu konu hakkında daha detaylı bilgiler verileceği, Birleşik Krallık tarafından yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere tır şoförü alım şartları ve bu konu ile ilgili detaylar henüz belirtilmese de son zamanlardaki büyük iş gücü eksikliği nedeni ile İngiltere’nin ilgili alanlarda alım yapacağı kesin bilgiler arasında yer almaktadır. Peki, İngiltere neden bu alanlarda işçi alımı yapacak?

Son zamanlarda gerek nakliye gerek lojistik, gerekse ağır vasıta araçların kullanımı konusunda büyük eksikleri olan ve bu konuda nitelikli elemanlara sahip olmadığını dile getiren İngiltere’nin özellikle tır ve kamyon sürücüleri konusunda yaklaşık 100 bin sürücü açığı bulunmaktadır. Bu durum, ülke içerisinde hizmet sektörü ile alakalı neredeyse her alanı etkilemekte ve büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olmaktadır. Yaşanan bu sıkıntılar ve mağduriyetlere yaklaşan Noel de eklendiğinde bu eksikliğin çok daha büyük olumsuzluklara neden olacağı belirtilmektedir. İşte bu gibi sebepler doğrultusunda İngiltere tır şoförü arıyor diyebiliriz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere’nin hem ağır vasıta şoförleri hem de tavukçuluk sektörü açısından yaşadığı işçi eksikliği nedeni ile toplamda 10 bin 500 yüz kişiye verilecek olan vize hakkında henüz detaylı açıklamalar bulunmamaktadır. Ancak yakın zaman içerisinde bu konu ile ilgili tatmin eden açıklamaların yapılması beklenmektedir. Beklenen konular içerisinde İngiltere tır şoförü alım şartları, başvuruların nereye- nasıl yapılacağı gibi sorular yer almaktadır.

Vize konusunda her ne kadar detaylı açıklamalar yapılmasa da, İngiltere’nin diğer Avrupa ülkeleri gibi Schengen ülkelerine üye olmadığını biliyoruz. Bu yüzden alınacak olan vizelerde, İngiltere’nin belirlediği ülke politikası şartları geçerli olacaktır. Yani İngiltere’ye bu sektörlerde çalışmaya gelen kişilerin İngiltere çalışma vizesi alması gerekecektir. Çalışma vizesi alacak olan kişiler için tam şartlar henüz bildirilmese de her vize türünde istenen evrakların belirli bir kısmı salt yani kesin evraklardır.

Örneğin; bu ülkeye herhangi bir amaçla seyahat edecek olan kişilerin alması gereken evraklardan bir tanesinin İngiltere vize başvuru formu olduğunu söyleyebiliriz. Yani tır şoförlüğü için başvuruda bulunacaksanız o zaman temin etmeniz gereken evrakların içerisinde mutlaka İngiltere tır şoförü başvuru formu da yer alacaktır diyebiliriz. Ayrıca bu tür evraklara ek olarak;

  • Nüfus kağıdı fotokopisi
  • Geçerliliği olan bir pasaport
  • Biyometrik fotoğraf
  • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği

Gibi belgelerin de dahil olması bekleniyor. Eğer siz de bu konuda hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize işlemlerinizi uzman ekibimiz ile yapmak isterseniz o zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere tır şoförü alım şartları kadar, bu meslekte çalışmak için alınması gereken vize adına nereye başvurmak gerektiği de merak edilen konular arasındadır. Daha önce de belirttiğimiz üzere vize şartları ve konu hakkında belirtilen detaylar henüz bunlarla sınırlı. Bu yüzden İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır konusunda Birleşik Krallık tarafından yapılacak olan açıklamalar dört gözle bekleniyor. Ancak tır- kamyon şoförlüğü ve tavukçuluk sektöründe çalışacak olan kişilere geçici vize verileceği bilinenler arasında.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

Yapılan açıklamanın ardından İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusunun merak edildiği aşikar. Ancak henüz bu konular hakkında herhangi detaylı bir açıklamanın gelmediğini belirtebiliriz. Fakat, açıklama yapıldıktan sonra başvuruların vize başvuru merkezleri ya da konsolosluklar üzerinden yapılması ihtimalleri söz konusudur.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere tır şoförü alım şartları konusundan sonra İngiltere’nin kamyon şoförlerini de işe alacağını belirtelim. Yani 5 bin kişilik kadro içerisine yalnızca tır şoförleri değil, kamyon şoförleri de dahil olacak. Peki, İngiltere kamyon şoförü başvurusu nasıl yapılacak? Tıpkı tır şoförleri alımı konusunda herhangi bir açıklamanın yapılmadığı gibi kamyon şoförleri için de yapılan net bir açıklama bulunmuyor. Şu an için bilinen tek net bilgi bu tür alanlarda açık olduğu ve Ekim ayı içerisinde bu açıkların giderilmesi için nitelikli işçi alımı yapılacağıdır.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşları

Her ne kadar bu konu hakkında net bilgilere sahip olmasak da yani hükümet tarafından yapılan açıklamalar henüz gündemde yer almasa da, İngiltere kamyon şoförü maaşları konusunda bilgi sahibiyiz. Bu konuda yetkin olan vatandaşlar da, İngiltere’ye gitmek ve geçici olarak burada çalışmak konusuna ilgi göstermektedirler. Bu bağlamda İngiltere’de kamyon şoförlerinin maaşları da en çok merak edilen sorular içerisine dahildir. İngiltere’de çalışan bir kamyon şoförünün maaşı senede 40 bin sterlin yani yaklaşık olarak 485 bin TL olarak belirlenmiştir.

İngiltere Kamyon Şoförlüğü Vizesi Kısa Süreli Vize mi?

Evet, bu ülkede ilgili alanlarda yaşanan iş gücü sıkıntısı nedeniyle alınacak olan işçilere verilen vizeler geçici vizeler olacaktır.

İngiltere Tır Şoförleri İçin Verilecek Olan Vize Geçici Vize mi?

Evet, bu ülkede tor şoförlüğü pozisyonunda çalışacak olan kişilere verilecek vize geçici vizedir.

İngiltere Geçici Tır Şoförlüğü Vizesinin Süresi Ne Kadar?

Yapılan açıklamalar doğrultusunda bu vize için Mart ayına kadar süre verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Hemen Arayın