Slovenya vize işlemlerinde başvuru belgeleri ve bunun yanı sıra başvuru sürecinin değerlendirilmesi takip edilmesi için kesinlikle randevulu şekilde işlemlerin tamamlanması gerekir. Randevulu işlem akışına dair bilgilendirmeler eksiksiz bir biçimde tarafınıza iletilecektir. Almış olduğunuz randevunun gün ve saatinde değişim yapmak isterseniz, iletişim numaraları üzerinden yeniden irtibat kurmanız yeterli olacaktır. Randevunuza gelirken size belirtilen tüm evrakların derlenmiş vaziyette olmasına da dikkat edilmelidir.

Slovenya Vize Başvuru Evrakları

Slovenya vize başvuru evrakları derlenirken özellikle başvuru formunda buluna bilgilerin eksiksiz sunulmasına özen gösterilmelidir. Başvuru formunda uyruğunuz, adınız, soyadınız, kimlik bilgilerinizi, iletişim numaralarınız talep edilecektir. Başvuruda sunmuş olduğunuz pasaportunuzun en az 1 sene boyunca geçerliliğini devam ettirir konumda bulunması gerekir. Pasaportun genel güncelliğine ilişkin bir sorun olması durumunda, vize başvuru adımlarının hemen öncesinde pasaportun güncellenmesi adına talepte bulunmanız gerekir.

Slovenya vize başvuru adımlarının akabinde kontrollerinizi anında yapabilmenizi için size biri referans numarası verilecektir. Bu referans numarası üzerinden başvurunuzun ne durumda olduğuna dair bilgilendirme tarafınıza ulaşacaktır. Vize başvuru sürecinin tamamlanması için vize harcının yatırılması gerekir.

Slovenya Vize Fiyatları

Slovenya vize fiyatları 80 Eurodur. Ödeme adımlarının hangi yöntem ile yapılması gerektiğine dair bir kısıtlama uygulanmamıştır. Dilediğiniz yöntemi tercih edebilirsiniz. Slovenya vize ödeme adımları dijital olarak kontrol edilmektedir. Fakat makbuzun da kesinlikle saklanması gerekir. Yapmış olduğunuz başvurunun ret yanıtı alması durumunda, vize işlemlerinin tamamlanması için yatırmış olduğunuz harç tutarının tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz. Bu durum sadece Slovenya’ya özgü değildir. Diğer ülkelerde de ret yanıtı alan kişilerin harç tutarları taraflara ödenmez.

Slovenya vize reddi alan bireylerin konsolosluk aracılığı ile belirlenmiş olan günlerde, reddi itiraz başvurularını da iletmelerine imkan verilmektedir. Reddi itiraz başvurularının tamamlanma sürecinde biri gerekçe de iletilecektir. Bir sonraki başvurunuzda gerekçede belirtilen unsura dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya vize başvurusu yapılırken işlemlerinizi öğrenci olarak tamamlamanız durumunda, vize başvuru sürecinin kesinlikle daha hızlı ve olumlu yanıt bulacağının da bildirilmesi gerekir. Özellikle anlaşmalı okullar arasındaki değişim programlarından istifade eden kişilerin bu aşamada daha da sorunsuz bir başvuru adımı geçireceği bildirilmelidir. Vize başvurusu yapılırken verilen bilgilerde bir yanlışlık ya da eksiklik olması öğrenci vize talebinin ret yanıtı almasına neden olacaktır.

Slovenya vize başvuru adımlarında öğrencilerin ülkeye giriş yapmalarının akabinde masraflarını nasıl karşılayacaklarına ilişkin de bilgi sunmaları istenir. Genellikle kişisel hesap ekstresi yeterli olacaktır. Vize başvuru adımına dair öğrencilerin burs tutarlarının sunulması yeterli olacaktır. Bu şekilde ülkeye girişin sonrasında Slovenya’nın ekonomik durumuna ilişkin bir yük teşkil edilmemesi sağlanır. Vize başvurusunda sivillerden de bireysel hesap ekstresi talep edilir. Buna ek olarak sağlık sigortası ve seyahat sigortası da istenecektir. Her iki sigortanın da seyahat sürecini içine alacak nitelikte olması gerekir.

Slovenya Vizesi Nasıl Alınır?

Slovenya vizesi nasıl alınır; aile birleşimi talep işlemleri en sık istenen unsurlar arasındadır. Aile birleşimi gibi prosedürleri daha teferruatlı olan başvuruların alanında uzman olan danışmanlık ekipleri ile tamamlanması çok daha verimli olacaktır. Slovenya vize sürecinde aile birleşimi talepleri vatandaşlık talepleri ile karıştırılmamalıdır.

Bir Slovenya vatandaşı ile evlenmek sizin anında otomatik olarak Slovenya vatandaşlığı kazanmanızı mümkün kılmaz. Sadece oturum talep adımlarında daha sorunsuz bir sistemden faydalanma imkanını elde edebilirsiniz. Slovenya vize işlemlerinde oturum izninin alınması için Sloven vatandaşı olan eşin oturduğu adresin resmi belgesini ıslak imzalı şekilde göndermesi gerekir. Başvuru ancak bu şekilde dikkate alınacaktır. Ret yanıtı almamak için uzmanların belirttiği tüm püf noktalarının takip edilmesi gerekir.

Gaziantep Vize Ofisi bu konuda en yetkin şekilde hizmet veren platformlar arasında yer almaktadır. Danışmanlık firmasını yetkilendirmenizin sonrasında ne evrak toplama ne de başvurunun değerlendirilmesine ilişkin bir sorun ile karşılaşmayacağınızın da iletilmesi gerekmektedir. Aile birleşimi başvuru adımlarının tamamlanması için evliliğin resmi olduğuna dair tüm bilgilendirmelerin sunulması gerekmektedir. Bu aşamada tam tekmil nüfus kayıt örneğinde daha öncesinde bir evlilik yaptığınız fark edildiği anda bu evliliğin sonlandığına ilişkin de bilgilendirmenin yapılması gerekir. Ayrıca sonlanan evlilikten olan çocukların da velayetlerine ilişkin bilgilendirmenin anında iletilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın