ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Almanya Schengen ve Ulusal vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Almanya Vize Şartları ve Başvuru Kılavuzları

Almanya’ya her ne amaçla olursa olsun seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Almanya vize başvurusu yapmalıdır. Almanya Schengen ülkesi olduğu için, vize başvuruları da Schengen kriterlerine göre gerçekleştirilir.

Almanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşları bordo pasaportlu ise; Gaziantep vize ofisi danışmanlarımızla iletişime geçerek, vize başvurularını gerçekleştirebilir. Gri pasaport, siyah pasaport ve yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, 180 gün içinde en fazla 90 gün süreli vizesiz Almanya’ya giriş hakkı bulunur.

Almanya Vize Başvuru Evrakları

Almanya vize başvuru evrakları; eksiksiz tamamlanmalı ve belgelerde verilen bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır. Hatalı ya da eksik bilgilerle hazırlanmış belgeler reddedilir.

Vize başvurusu için gerekli standart başvuru evrakları;

 • Pasaport (en az 3 ay geçerliliği olacak ve 10 yıldan eski olmayacak)
 • Varsa eski Schengen vizelerinin ve pasaportun fotokopileri
 • Almanya vize başvuru talep formu ve başvuru dilekçesi (Vize başvuru formu hem Türkçe hem de Almanca dilinde hazırlanmalıdır)
 • Nüfus cüzdanının, arkalı önlü fotokopisi
 • En az 4-5 ay önce çekilmiş, biometrik fotoğraf (2 adet)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (başvuru sahibi evli kadın ise, evlenmeden önceki soyadı olan nüfus kayıt örneği de alınmalıdır)
 • Uçak ve otel konaklama rezervasyon belgeleri (başvuru sahibi, seyahat sonrasında ülkeye geri dönüş yapacağını bu belgelerle göstermelidir)
 • Seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağını gösterir belgeler
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi orijinali (en az 30bin Euro teminatı olmalıdır. Eğer vize başvurusu reddedilirse, bu poliçe iptal edilebilir)
 • Mali durumu gösterir belgeler (en az 3 ay öncesine ait hesap bakiyesi hareketleri, kredi kartı hareketleri gibi)
 • Başvuru sahibi çalışan ise, çalıştığı firmadan; son 3 aya ait maaş bordrosu getirilir. Başvuru sahibi öğrenci ise; okuduğuna dair, eğitim görülen okuldan alınmış öğrenci belgesi alınır.
 • Başvuru sahibi işveren ise; şirketin faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası gibi belgeleri, başvuru dosyasında sunması gerekir.
 • Eğer turistik vize alınacaksa; belediyeden onaylanmış davetiye mektubu alınmalıdır.
 • Aile birleşimi vizesiyle Almanya’ya gidecek olanlar ise; uluslararası evlenme kayıt örneği sunmalıdır.
 • Başvuru sahibi ev hanımı ise; kendisine sponsor olacak kişinin; pasaport, kimlik kartı, ev adresi gibi bilgilerin bulunduğu belgeleri hazırlamalıdır.

Vize başvurularında standart evrakların yanında, ek belgelere de ihtiyaç duyulur. Bu ek belgeler; seyahat amacına uygun vize türüne ve başvuru sahibinin statüsüne göre farklılık gösterir.

Almanya Vize Fiyatları

Almanya’ya seyahat etmek için Almanya vize için başvuru yapan Türk vatandaşları; vize harç ücreti öder. Almanya vize fiyatları, Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenir.

2021 yılında yapılan son düzenlemeyle vize harcı ücretleri 80 Euro olmuştur. Bu ücrete; eğer vize ofisimiz aracılığıyla başvuru yapıldığı takdirde, ofisimizin sunmuş olduğu hizmet bedeli de eklenir.

Almanya Vize Başvurusu

Bir Schengen ülkesi olan Almanya’ya seyahat etmek isteyenler Almanya vize için başvuru yaparken, Schengen kurallarına uygun şekilde başvuru yapar. Başvurular Almanya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği’ne yapılır. Almanya vize başvurusu yapılırken; ilk olarak parmak izi verilmesi gerekir.

Sistemde parmak izi olmayanlar, randevu sırasında parmak izin vermelidir. Ancak daha önceden vizeyle yurtdışına çıkmış ve parmak izi vermiş olanlar, bu işlemden muaftır. Ancak bu muafiyet, sistemde parmak izinin 5 yıl süreyle kalmasıyla sınırlıdır. Eğer bu süre geçilmişse, yine parmak izi verilmesi zorunludur.

Başvurular, başvuru sahibinin şahsen başvurusuyla yapılabildiği gibi, vize başvuru ofisimiz tarafından da gerçekleştirilir. Sizin yapmanız gereken tek şey; ofisimizle iletişime geçerek, gerekli belgeleri danışmanlarımıza sunmaktır.

Danışmanlarımız her türlü belge kontrolü titizlikle gerçekleştirir ve eksik olan belgelerin tamamlanması için, size bildirimde bulunur. Sizin adınıza konsolosluktan randevu alarak, vize başvuru sürecinizin daha kolay ve prosedüre uygun şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi nasıl alınır; vize başvurusu yapılırken şahsi başvurunun yanında, vize başvuru ofisimizin danışmanlığından yardım alabilirsiniz. Vize ofisimiz ile başvuru yaptığınız zaman; tüm işlem süreciniz, sağlıklı şekilde ilerler.

Danışmanlarımız belgelerinizi, büyük bir özenle kontrol ederek, eksik ya da yanlış belgelerin olup olmadığına bakar. Parmak izi alımının yapılması, randevu sisteminden randevu alınması gibi işlemler, danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.

Bunun yanında Almanya vize başvurusunda, seyahat amacınıza en uygun olan vize türüne başvuru yapmanız konusunda da size destek olan danışmanlarımız, başvuru sürecinizi sürekli olarak takip ederek, vizenizin çıkması durumunda; isterseniz vize yanıtınızı ofisimizden alabilir ya da ofisimiz aracılığıyla kargo yoluyla vize başvuru belgenizi size gönderebiliriz.

Menü
Hemen Arayın