ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: Amerika Schengen ve Ulusal vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

Amerika Vize Şartları ve Başvuru Kılavuzları

Amerika’ya seyahat planı yapacak olan Türk vatandaşları Amerika vize başvurusu yapar. Ancak vize muafiyeti bulunur. Gri pasaport, siyah ve yeşil pasaport sahipleri; Amerika’ya vize muafiyetinden yararlanabilir.

Bordo umuma mahsus pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvurularınızı Gaziantep vize ofisi danışmanlarımız aracılığıyla yapabilir, her türlü soru ve başvuru işlemleriniz için, profesyonel danışmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Evrakları

Amerika vize başvuru evrakları, usulüne uygun şekilde hazırlanmalıdır. Amerika vizelerinde en önemli nokta DS160 başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize başvuru evraklarını hazırlamadan önce, seyahat amacınıza uygun şekilde vize başvurusu yapmanız önemlidir.

Turistik vize, transit vize, aile birleşimi, kültürel vize, eğitim vizesi gibi birçok farklı vize türü bulunur. Bu yüzden standart evrakların yanında, seyahat amacınıza uygun vize türünün ek belgelerini de hazırlamanız önem kazanır.

Amerika vizesi için ortak başvuru evrakları;

 • DS160 Amerika vize başvuru formu (tüm soruların cevaplanması gerekir. Sorularda eksik cevap bulunursa, vize reddi durumuyla karşılaşılabilir. Tüm sorular açık ve net şekilde cevaplandırılır.)
 • Sayfaları düzgün, boş sayfaları bulunan güncel pasaport
 • 2 adet biometrik standartlarda fotoğraf (3.5×4.5 cm ebatlarında)
 • Amerika’ya seyahat amacının net şekilde açıklandığı, vize dilekçesi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (evli olan kadınlar, kızlık soyadlarının da bulunduğu vukuatlı nüfus kayıt örneği almalıdır)
 • İşverenler için; faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazetesi hazırlanır. (Tüm belgeler güncel tarihli olmalıdır)
 • Çalışan ise; İngilizce olarak hazırlanan, şirket izin yazısı, sigorta işe giriş bildirgesi, sigorta hizmet dökümü, son 3 aya ait maaş bordrosu)
 • Kamu çalışanları için; hangi görevde çalışıldığına dair görev belgesi, maaş bordrosu gibi belgeler istenir.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise; sponsorluğunu yapacak kişinin bilgileri ve öğrenci olduğuna dair öğrenci belgesi hazırlanmalıdır.

Başvuru sahibinin üzerine varsa tapu senedi, araç ruhsatı ya da kira geliri gibi belgeler de diğer standart belgeleri desteklemek amaçlı kullanılır. Bunların yanında eğer gerekirse; son 5 seyahatinizin bulunduğu tarihler belirtilerek, eski pasaport da başvuru evraklarının içine konmalıdır.

Erasmus değişim programına katılan öğrenciler I-20 ya da SEVIS kimlik belgesini sunması gerekir. Turistik amaçlı seyahat edenler, davetiye mektubu getirmelidir. Konsolosluk gerekli durumlarda ekstra belge yetkisine sahiptir.

Amerika Vize Fiyatları

Amerika vize türleri değişkenlik gösterir ve bu yüzden vize türlerine ödenecek fiyatlar da değişkenlik gösterir.  Vize harç ücretinin yanında; vize başvuru ofisimizden hizmet alındığında, vize türüne göre değişen hizmet bedelleri de vardır.

Amerika vize fiyatları; 2021 yılında 160 dolardır. Bu fiyat içinde; turistik vize, ziyaret vizesi, transit vize, mürettebat vizesi, akademik öğrenci ve akademik olmayan, gazeteci ve basın mezunu, değişim programı ve staj vizeleri bulunur.

Geçici işçi ve stajyerler, olağanüstü yetenek, sanatçı ve sporcu, din görevlisi, şirket için transfer vizelerinde vize ücreti 190 dolar olur. Tüccar, yatırımcı ve Amerikan vatandaşı nişanlı ve eşi için 265 dolar vize ücreti bulunur.

Amerika Vize Başvurusu

Amerika vize alarak Amerika’ya gidecek olan vatandaşlar, vize işlemlerinde bazı hususlara dikkat etmek zorundadır. Amerika vize başvurusu yapılırken, başvuru formlarının dikkatlice ve tüm soruların cevaplanarak doldurulması gerekir.

 • Daha önceden Amerika’ya seyahat etmişliğiniz varsa, bu seyahatlerin tarihleri gösterilmeli ve gerektiğinde, eski pasaport ve vizeler sunulmalıdır.
 • Yurtdışına çıkılan her türlü seyahat belgesi, başvuru belgesinde sunulur.
 • Eğitim bilgilerinin bulunduğu tüm sertifika ve diplomalar başvuruya eklenir.

Amerika’ya herhangi bir sponsor aracılığıyla seyahat planlanıyorsa; sponsor olacak kişinin maddi durumu ve kişisel bilgilerinin bulunduğu belge dosyası da başvuru dosyasına eklenir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi nasıl alınır; şahsen başvuru yapılabildiği gibi, vize başvuru ofisimiz aracılığıyla da başvuru yaparak, vize alınabilir. Ancak vizenin alınabilmesi için; tüm prosedürlerin doğru şekilde yerine getirilmesi ve evrakların tam olması gerekir. Ancak evrakların tam olması, vizenin kesin alınacağı anlamına gelmez.

Vize başvuru merkezimiz aracılığıyla gerçekleştireceğiniz vize başvurularında; gerekli evraklar tarafımıza ulaştırılır. Danışmanlarımız, tüm belgeleri dikkatli şekilde inceleyerek; eksik olan ya da vize türüne göre belgelerin uygun olup olmadığına bakılır.

Danışmanlarımız, belgelerinizle beraber randevu sistemini kullanarak, adınıza randevu alarak, başvuru sürecinizi başlatmış olur. Randevunuz sırasında da sizlerle beraberiz ve herhangi bir problemde müdahale etmek için, sizi yalnız bırakmadan, tüm prosedür boyunca desteğimizi sürdürüyoruz.

Amerika vize başvuruları; tüm evrakların eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurularak hazırlanan evrakların verilmesiyle birlikte, ortalama 3 ila 15 gün içinde vize cevabı gelir.

Menü
Hemen Arayın