ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

UYARI: İsviçre Schengen ve Ulusal vize başvurusu için randevu almanız zorunludur. Gerekli evraklar listesi ve başvuru formu için ücretsiz telefon desteği alın.

İsviçre Vize Şartları ve Başvuru Kılavuzları

İsviçre vize başvurularında kısa süreli kalacak olan kişilerin turist vizesi bir diğer deyiş ile 90 günden az geçerliliği olan vize türü üzerinden başvurularını iletmeleri gerekmektedir. Vize başvuru adımlarının her biri aracı danışmanlık firmaları tarafından da üstlenilebilir. Başvuruyu kişisel olarak tamamlamak istemezseniz, danışmanlık firmalarına yetki vermek mantıklı ve güvenli bir seçenek olacaktır. Uzun süreli vize başvuruları, 90 günden uzun kalacak olan kişiler için elzemdir. Danışmanlık firmaları bu aşamada da sorunsuz destek vermektedir.

İsviçre Vize Başvuru Evrakları

İsviçre vize başvuru evrakları incelemeye alınırken özellikle başvuru formunun sorunsuz şekilde iletilmesi gerekir. Başvuru formunda eksik ya da yanlış bir bilginin bulunması başvuru aşamasının sorun ile karşılaşmasına neden olacaktır. Başvuru formunun el ile doldurulması ve ıslak imzalı şekilde sunulması gerekmektedir. Başvuru formunun doldurulma sürecinde aracı kurumlar nelere dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin bilgilendirmeyi anında yapacaktır.

İsviçre vize başvuru adımlarını öğrenci olarak tamamlayan kişilerin daha sorunsuz bir şekilde süreci tamamlayacağı belirtilmelidir. Özellikle anlaşmalı okullar ile iş birliği yapan değişim programlarında vizenizin ret yanıtı alma olasılığı oldukça düşüktür.

Vize başvuru adımlarında hem Türkiye’deki eğitim düzeyinize ilişkin hem de İsviçre’de hangi okuldan kabul aldığınız hakkında bilgilendirme sunulmalıdır. Öğrencilerin dahi giriş aşamasının sonrasında maddi ihtiyaçlarını hangi birikim ile karşılayacaklarına ilişkin bilgi vermeleri talep edilmektedir. Burs alıyorsanız burs tutarını ve burs alınan firmayı bildiren verilerin sunulması yeterli bir kıstastır. Sivil kişilerin bu aşamada çok daha dikkatli olması gerekir.

İsviçre Vize Fiyatları

İsviçre vize fiyatları 87 USD olarak belirlenmiştir. Bu miktarın ödenmesinin yanı sıra danışmanlık firmalarından destek alıyorsanız, danışmanlık firmalarının da ücretini bilahare ödemeniz lazımdır. Vize fiyatlarına ilişkin değişim olduğu zaman danışmanlık firmaları size gerekli olan bilgilendirmeyi anında sunacaktır. Ödemelerin kredi kartı aracılığı ile yapılmasına da imkan tanınmaktadır.

İsviçre vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda, başvurunun tamamlanması için ödemiş olduğunuz harcın iade edilmesi söz konusu olmayacaktır. Vize başvurunuz ret yanıtı alırsa, direkt olarak harç da yanmış olacaktır. Ödeme adımlarında size verilen onay niteliği taşıyan ücret makbuzuna da ayrıca dikkat etmelisiniz.

İsviçre Vize Başvurusu

İsviçre vize başvurusu yapılırken size bir referans numarası iletilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvuru durumunuzun ne olduğuna ilişkin incelemede bulunma hakkını elde edeceksiniz. Başvuru adımları ile kişisel olarak ilgilenmek istemeyen kişilerin, danışmanlık firmaları ile iş birliği yaparak vizeye dair tüm adımların yönetimini devretmesi mümkündür. Vize başvuru sürecinde çalışma izni ya da aile birleşimi gibi başvuruların evraklarında çok daha sıkı bir tedbir alınmıştır.

İsviçre vize başvuru adımlarında aile birleşimi talep eden kişilerin, evliliklerine dair tüm bilgileri resmi belgeler ile sunmaları istenecektir. Bu resmi belgeler ile bilgiler doğrulanmalıdır. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinde, öncesinde yapmış olduğunuz bir evlilik bulunuyorsa, bunun sonlandığına ilişkin de resmi belgeyi sunmanız lazımdır. Ayrıca bu önceki evliliğinizden olan çocukların velayet durumlarına ilişkin de bilgi vermenizi istenecektir. Belgelerin gönderim aşamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da İsviçre vatandaşı olan eşin ikamet adresidir. İkamet belgesinin ıslak imzalı şekilde sunulması gerekir. Bu nedenle, posta yolu ile Türkiye’ye gönderilmesi ve daha sonrasında oturum talep edecek eş tarafından sunulması gerekir.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesi nasıl alınır; vize alma adımlarında ret yanıtı almanız durumunda konsolosluğun belirtmiş olduğu özel zaman aralıklarında reddi itiraz başvurusunda bulunma hakkınız vardır. Reddi itiraz başvurusunda bulunmak sureti ile vize başvurunuzun yeniden gözden geçirilmesini mümkün kılabilirsiniz. Ret yanıtı alınmaması için belgelerin sunulması, pasaportun güncel tarihli bir biçimde iletilmesi gerekir. Ancak bu şekilde vize başvurularının onay alması sağlanacaktır.

Gaziantep Vize Ofisi vize başvuru adımlarında olumlu yanıt alma kapasitesi en yüksek olan firmalar arasında kendini göstermektedir. Vize ofisi tüm başvuru adımlarının yerine getirilmesini sağlarken, aynı zamanda başvurunun her adımında size bilgilendirme sunacaktır. Çalışma izninden aile birleşimine kadar her aşamadan vize ofisi gerekli desteği sunacak evrakların derlenmesi konusunda dahi eşsiz bir bilgi verecektir. Çalışma vizesi talep adımlarında sunulması istenen davetiyelerin derlenmesi ve hangi özelliklere sahip olması gerektiği ışığında da veriler sunulacaktır.

Menü
Hemen Arayın