Çin vize talep adımlarında kalacağınız süreye göre alacağınız vize türü değişim gösterecektir. Kısa süreli kalacak olan kişilerin bir diğer deyiş ile 90 günden kısa kalacak olan bireylerin, turist vizesi ya da genel kategori olarak kısa süreli vize üzerinden başvurularının tamamlanması gerekir. 90 günden uzun kalacak olan kişilerin ise oturum izni ve çalışma izni gibi başvuruları da beraberinde yapmalarına imkan tanınmaktadır.

Çin’e seyahat planlama adımlarında Covid 19 salgınına dair alınan önlemler göz önünde bulundurularak sürecin ilerletilmesi gerekmektedir. Salgın sürecine dair aksaklık meydana gelmemesi için alınan tedbirleri ve giriş çıkış kısıtlamalarını yakından takip etmelisiniz. Çin konsolosluğunun yanı sıra, Dışişleri bakanlığının yapmış olduğu açıklamaların da yakından incelenmesi gerekir.

Çin Vize Başvuru Evrakları

Çin vize başvuru evrakları derlenirken pasaportunuzun tarihinin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportun güncelliği ile alakalı bir sorun söz konusu ise, vize başvuru adımlarının öncesinde, pasaportunuzu yenilemek için adımlarınızı atmanız gerekmektedir. Çin vize başvuru evraklarının yakından incelenmesi için takip sistemi geliştirilmiştir. Başvuru formunda en ufak bir yanlış ya da eksik bilginin bulunması başvuru adımınızın yarıda kalmasına neden olacaktır.

Çin vize başvurularında maddi durumunuza ilişkin de bilgi talep edilebilmektedir. Çin’e giriş yapan kişilerin maddi ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağına ilişkin bilgi almanız da oldukça memnuniyet verici olacaktır. Maddi durumun bu derece detaylı şekilde incelenmesinin asıl nedeni ülkeye giriş yapan kişilerin ülkenin genel ekonomik durumu üzerinde yük oluşturmamasıdır. Aynı durum sağlık ve seyahat sigortası konusunda da kendini göstermektedir. Bu sigortaların aktif olduğuna dair belgelerin de eklenmesi gerekir.

Çin Vize Fiyatları

Çin vize fiyatları kısa süreli olmak kaydıyla 58 Dolar olarak belirlenmiştir. Ödeme adımının kredi kartı ya da Havale EFT gibi seçenekler üzerinden tamamlanmasına imkan tanınmaktadır. Ödeme adımının tamamlanmasının hemen sonrasında, makbuzunuzu muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Çin vize başvuru adımlarında kişilerin özellikle ret yanıtı alması durumunda ödedikleri bu tutara ne olacağına ilişkin de sıklıkla soru sorulmaktadır. Ret yanıtı alınması durumunda vize için ödemiş olduğunuz harcın boşa gideceğinin de ayrıca iletilmesi gerekir. Konsolosluğun özel olarak belirlemiş olduğu gün ve saatlerde, reddi itiraz başvurunuzu iletme hakkınız vardır. Reddi itiraz adımı vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Çin Vize Başvurusu

Çin vize başvurusu yapılırken özellikle size bir referans numarası verilecektir. Tüm başvuru adımlarının bu referans numarası üzerinden kontrol edilmesi sağlanabilmektedir. Vize başvuru adımlarında Kovid 19 salgını sebebi ile yanıt almanız normalden daha uzun sürebilir. Bu nedenle özel bir etkinliğe katılacaksanız, başvuru adımının etkinliğin en az 2 ay öncesinde tamamlamanız sizin için daha verimli olacaktır.

Çin vize başvurusu yaparken kurumsal bir firmadan ya da Çin vatandaşından davetiye almak süreci sizin için daha kolay bir hale getirecektir. Davetiye ile giriş yapmak sizin adınıza bir kişinin girişinize kefil olması manasına da gelmektedir. Özellikle çalışma izni alırken kurumsal firmadan çalışacağınız pozisyona ve çalışma koşullarına ilişkin bilgilendirmelerin sunulması onay aşamasının anında yerine getirilmesini sağlar. Bu davetiye kapsamında kimin için hazırlandığı, hangi tarihler arasında geçerli olduğu, hangi amaç ile sunulduğu gibi detayların kesinlikle yer alması gerekmektedir.

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi nasıl alınır; aile birleşimi kategorisi üzerinden de vize talep adımlarını tamamlayabilirsiniz. Aile birleşimi talebinde bulunmak için eşlerden birinin Çin vatandaşı olması gerekmektedir. Evliliğe dair gerekli olan tüm evrakların iletilmesinin yanı sıra tam tekmil nüfus kayıt örneği de istenecektir. Bu nüfus kayıt örneğinde daha önce evlenip boşandığınıza dair bir bilgi bulunuyorsa boşanmanın resmi zeminde tamamlandığına ilişkin eksiksiz bir bilgilendirme sunulacaktır.

Gaziantep Vize Ofisi danışmanlık hizmetlerinden gerekli olan desteğin alınmasının sonrasında, kişisel olarak başvuru adımına dair herhangi bir işlem gerçekleştirmenize gerek kalmadan tüm süreç şekillenecektir. Vize ofisinden destek almak başvuru adımını sizin için asıl nitelikli kılacak olan hususlar arasında yer almaktadır. Başvuru evraklarının derlenmesi ve vize başvuru adımının sonrasında tüm adımların takip edilmesi ve tarafların bilgilendirilmesi vize ofisinin sorumluluğu altında yer almaktadır. İlk vize başvurusunun ya da oturum talebinin ret yanıtı alması durumunda, profesyonel bir ekipten hizmet almak sizin için daha verimli olacak ve ikinci başvurunun olumlu yanıtlanmasını olası hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın