Gana vize başvuru adımlarını isteyen kişilerin kısa süreli ya da uzun süreli yapma hakları vardır. 90 günden uzun kalmayı planlayan kişilerin uzun süreli vize talebinde bulunması daha doğru olacaktır. 90 günden kısa kalacak olan kişiler için ise turist vizesi yeterlidir. Vize başvuru sürecinde pasaportun sorunsuz şekilde sunulması ve tarihinin güncel olması gerekir. Resmi birimler gerekli bulursa geçerliliği dolmuş olan önceki pasaportlarınızın gönderilmesi için de talepte bulunabilir. Bu şekilde hangi ülkelere giriş çıkış yapıldığı kontrol edilebilmektedir.

Gana Vize Başvuru Evrakları

Gana vize başvuru evrakları derlenirken özellikle başvuru sürecinin ana evrakı olan formun doldurulmasına dikkat etmelisiniz. Form doldurma adımlarında tüm verilerin eksiksiz ve güncel sunulması gerekiri. Bu verilerde en ufak bir yanlışlık meydana geldiği zaman, anında ret yanıtı alacaksınız.

Gana vize başvurularını derlerken hesap özeti sunmayı da unutmamalısınız. Ülkeye giriş adımının tamamlanmasının akabinde maddi ihtiyaçların nasıl karşılanacağına ilişkin bir verinin sunulması gerekmektedir. Öğrencilerden dahi bu alanda bir hesap özeti talep edilmektedir. Öğrencilerin eğer devamlı olarak aldıkları bursları bulunuyorsa, buna ilişkin bilgilendirme belgesi sunması yeterli olacaktır.

Gana Vize Fiyatları

Gana vize fiyatları 150 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu ücretlerde bir değişim meydana geldiği zaman danışmanlık firmaları tarafınıza bilgiyi iletecektir. Ödeme adımlarının havale, EFT ya da kredi kartı ile tamamlanmasına fırsat verilmektedir. Gana vize fiyatlarının değişiminin sonrasında son belirlenen tutar 150 Dolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ödeme adımının tamamlandığına dair makbuzun da ayrıca sunulması gerekir.

Gana vize başvuru adımları tamamlanırken ret yanıtı almanız durumunda vizeniz için ödemiş olduğunuz harcın tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz. Ret yanıtı aslan kişilerin atabilecekleri tek adım konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan zaman diliminde, reddi itiraz başvurusunun iletilmesidir. Reddi itiraz başvurusu sizin başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi için bir fırsat sunacaktır.

Gana Vize Başvurusu

Gana vize başvurusu sürecinde aile birleşimi talep etme hakkınız da vardır. Aile birleşimi talebinde bunabilmek için eşlerden birinin Gana vatandaşı olması gerekir. Gana vatandaşı ile evlenmek size anında vatandaşlık hakkı kazandırmayacaktır. Sadece oturum izni alma adımının çok daha kolay bir biçimde yerine getirilmesini mümkün kılacaktır. Aile birleşimi talep edilirken bunun için özel olarak hazırlanan başvuru formunun doldurulması gerekir. Vize başvuru aşamasında tam tekmil nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, pasaport, biyometrik fotoğraf gibi unsurların yanı sıra, evliliğin resmi zeminde gerçekleştiğine ilişkin bilgi sunmanız da istenecektir.

Gana vize alımı sırasında aile birleşim kategorisinde daha öncesinde bir evlilik yapmış olmanız durumunda bu evliliğin sonlandığına dair de resmi belgenin sunulması gerekmektedir. Resmi belgelerin sunulması ile beraber, bu evlilikten olan çocuklarınızın velayet durumlarını da bildirmeniz istenecektir. Vize alma süreci içerisinde velayet durumlarının yanı sıra evliliğin tanıma tenfiz adımlarının yerine getirildiğinden de emin olmalısınız. Bu koşullar kapsamında aile birleşimi için başvurunuz dikkate alınacaktır.

Aile birleşiminin yanı sıra çalışma izni için de başvuruda bulunma hakkınız vardır. Çalışma izni alma sürecini sizin için daha kolay bir hale getirecek olan hususların başında kesinlikle kurumsal bir firmadan alınan davetiye mektubu gelmektedir. Davetiyenin kim için, hangi amaç ile hazırlandığına dair bilgilerin yer alması gerekiri. Kurumsal firmada pozisyonunuzun hazır olduğunu belirten bu davetiye sonrasında çalışma izni onayı almak artık daha pratik olacaktır! Sadece bir kurumsal firmadan değil aynı zamanda Gana vatandaşı olan bir yakınınızdan da bu konuya ilişkin bilgi alma hakkınız bulunmaktadır.

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

Gana vizesi nasıl alınır; vize alım süreci içerisinde kişilerin eğitim öğretim faaliyetleri için başvurusunu tamamlamasına da imkan verilmektedir. Gana vize başvuru adımları üzerinden bireysel olarak takipte bulunmak ve çaba sarf etmek istemiyorsanız anında Gaziantep Vize Ofisi ile iletişime geçmelisiniz. Alanında uzman olan firma size gerekli olan tüm bilgileri sunacak ve vize başvuru adımlarının da eksiksiz biçimde tamamlanmasını mümkün kılacaktır.

Gana vize başvuru adımlarının akabinde kişilere bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası ile beraber başvurunun ne durumda olduğuna ilişkin bilgi alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları ile iş birliği kuran kişilerin vize ücretinin yanı sıra oldukça cüzi bir seviyede belirlenmiş olan danışmanlık ücretini de ödemeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın