Hollanda’ya seyahat hazırlığı içinde olan bordo pasaportlu Türk vatandaşları, Hollanda vize işlemlerini gerçekleştirir. Ancak hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi vatandaşlar; 180 günde 90 günlük seyahatlerini vizeden muaf şekilde gerçekleştirebilir.

Hollanda’ya gitmek için vize başvurusu yapacak bordo umuma mahsus pasaport sahipleri, Gaziantep vize ofisi danışmanlarımız ile iletişime geçerek; vize başvurusuyla ilgili bilgi alabilir, evrakları öğrenebilir ve vize başvurusu işlemlerini başlatabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Evrakları

Hollanda’ya seyahat edecek olan kişiler farklı vize türlerinden yararlanır. Schengen ülkesi olan Hollanda’ya; turistik vize, ticari vize, aile arkadaş ziyareti vizesi, transit vize, denizci vizesi, şoför vizesi, öğrenim ve staj vizesi, ekspres vize gibi vize türleriyle seyahat yapılabilir.

Hollanda vize başvuru evrakları; standart ve ek belgelerden oluşur:

 • Pasaport (en az 3 ayı bulan geçerlilik süresi ve en az 2 yan yana sayfası boş)
 • Eğer varsa eski pasaport ve vizeler
 • Hollanda vize başvuru formuyla beraber vize talep dilekçesi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (arkalı ve önlü olacak)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (evli kadınlar; soyadları değişmişse, kızlık soyadlarının bulunduğu nüfus kayıt örneği de ayrıca almalıdır)
 • Gidiş ve dönüş uçak rezervasyon belgesi ve konaklama belgeleri
 • En az 30bin Euro ile hazırlanmış seyahat sağlık sigorta poliçesi (orijinali olmalı)
 • Banka ve kredi kartı hesap dökümleri (en az 3 ayı içermelidir)
 • Başvuru sahibinin üzerine varsa araç ruhsatı, tapu senedi, kira geliri gibi belgeler
 • Güncel olan hesapta en az 3bin TL bakiye
 • Seyahat sonrası, ülkeye geri dönüleceğine dair kanıt belgeler
 • 18 yaş altı bireyler için, noterden onaylanmış muvafakatname

Hollanda vize başvurularında, vize türüne göre ek belgeler istenir. Şoför vizeleri için; şirket tarafından verilen teminat yazısı, uluslararası geçerliliği olan ehliyet ve C2 belgesi gibi evraklar bulunur.

Denizci vizeleri için ise; denizci cüzdanı yanında, Türkiye’de çalışılan firmadan imza sirküleri ile, Hollanda firmasından da garanti yazısının, vize başvuru belgesine eklenmesi istenir.

Hollanda’ya tek girişli vize alınabildiği gibi, çift girişli ve çok girişli Schengen vizesi alarak da giriş yapılabilir. Schengen vizesi alan kişiler; tekrar Hollanda’ya giriş yapacakları zaman, vizesiz giriş ayrıcalığından yararlanır.

Hollanda Vize Fiyatları

Hollanda vize için başvuru yapan kullanıcılar, başvuru evraklarının içine vize harcını ödediklerine dair dekontu da koymalıdır. Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen vize fiyatları, vize türüne göre değişkenlik gösterir.

Hollanda vize fiyatları 2021 fiyatları şu şekildedir:

 • Turistik vize, aile arkadaş ziyareti, ticari vize ve gemici vizesi, transit vize ve kültürel vize 60 Euro
 • Şoför vizesi, Hollanda Antilleri vizesi 140 Euro
 • Ekspres vize 175 Euro ve vergi
 • Hollanda Antilleri ekspres vize ise 190 Euro ve vergi olarak belirlenmiştir.

Hollanda vize başvurusunu, vize başvuru ofisimiz ile gerçekleştirdiğiniz takdirde; fotokopi çekimleri, form doldurmak, evrakları kargo ile göndermek gibi birçok hizmet için, hizmet bedeli de vize harç ücretine eklenir.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vize başvurusu; şahsen ya da vize başvuru ofisimiz aracılığıyla, Hollanda Konsolosluğu ya da Büyükelçiliklerine yapılır. Başvurunun en önemli unsuru arasında parmak izi vermek gelir.

Daha önce hiç parmak izi vermeyenler, bunu randevu sırasında vermek zorundadır. Daha önce parmak izi vermiş ve sistemde kayıtlı kalma süresi olan 5 sene geçmemişse, bu kişilerin parmak izi vermesine gerek olmadığı gibi, başvuruda şahsen olmalarına da gerek yoktur.

Başvuru sahipleri; ikamet ettikleri bölgedeki, en yakın konsolosluk ya da büyükelçiliklere başvuru yaparken, evrakları tam olarak hazırlamalı ve tüm belgeler eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış olmalıdır.

Tüm evrakların doğru şekilde hazırlanmasıyla birlikte ortalama 7 ila 15 gün içinde başvuru sonuçları çıkar. Ancak konsolosluğun yoğun işleri ve ek belgelerin talep edilmesi, bu süreyi uzatır. Bu yüzden vize başvuruları, seyahat tarihinden en az 4 hafta öncesinde yapılması, bu tür sorunların yaşanmasını da engeller.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi nasıl alınır; vize başvurusu, Hollanda konsolosluğu ya da büyükelçiliğine başvuru yapılır. Seyahat amacına uygun olan vize başvurusunda bulunurken; vize türüne uygun evraklar hazırlanır.

Parmak izi vermeyenler, randevu esnasında ya vize başvuru merkezinde ya da konsoloslukta parmak izin vermek zorundadır. Hollanda vize başvurusu yapmak için, size en yakın ofisimizle iletişime geçebilir ve uzman danışmanlarımızdan vize başvurusu konusunda profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın