Portekiz vize işlemlerinde konsolosluktan gerekli olan tüm verilerin alınması ve randevuya bu belgeler hazırlandıktan sonra iletilmesi gerekir. Pandemi sebebi ile vize başvuru adımlarının artık randevulu şekilde tamamlandığının da belirtilmesi gerekir. randevunuzu online biçimde ya da iletişim numaraları üzerinden anında alabilirsiniz. Almış olduğunuz gün ve saatte değişimler olursa revizyon uygulama hakkınız da vardır.

Portekiz Vize Başvuru Evrakları

Portekiz vize başvuru evrakları hazırlanırken kişilerin özellikle başvuru formunu eksiksiz doldurmaya dikkat etmesi gerekir. Başvuru formunda uyruk, iletişim numaraları, adres bilgileri kesinlikle yer bulmalıdır. Bu başvuru evrakları derlenirken sorun meydana gelmemesi için aracı kurumlardan destek alabilirsiniz. Aracı kurumlar verilerin derlenmesi konusunda sorunsuz bir hizmet sunmaktadır. Portekiz vizesi aynı zamanda Schengen vizesi olarak da tanımlanmaktadır. Schengen vizesi kısa süreli bir vizedir. 180 gün içerisinde en fazla 90 gün boyunca aktif olarak kullanmanıza olanak tanınacaktır.

Portekiz vize işlemlerinde pasaportunuzun da güncel olması gerekmektedir. Başvuru yapılırken pasaportun güncel olmaması durumunda, vize talep işlemlerini iletmeden önce kesinlikle pasaportunuzun yenileme işlemlerini tamamlamalısınız. Geçerliliğin en az 1 sene boyunca devam eder nitelikte olması gerekir. Muhakkak 2 adet de biyometrik fotoğrafın olması gerekir. Biyometrik fotoğrafın arka fonunun tek renk olması talep edilmektedir.

Portekiz Vize Fiyatları

Portekiz vize fiyatları 80 Euro seviyesine çıkmıştır. Her sene vize fiyatlarında bazı güncellemeler yağılabilmektedir. Aracı kurumunuz bu güncellemelere dair size gerekli olan bilgilendirmeleri sunacaktır. Danışmanlık firmanıza ödeyeceğiniz tutarın vize harcından farklı olarak iletileceğinin ayrıca bildirilmesi gerekir. Vize fiyatlarını dilediğiniz yöntem ile sorunsuz şekilde ödeyebilirsiniz. Ödediğiniz bu tutarın kabul edildiğine dair makbuzunuzu muhafaza etmeyi unutmamalısınız. Muhafaza işlemleri dijital boyutta da tamamlanmaktadır.

Portekiz vize başvuru adımlarını tamamlarken kişilerin özellikle seyahat ve sağlık sigortası konusunda da dikkatli olması gerekir. Seyahat ve sağlık sigortası seyahat gidiş dönüş süresini de içine alacak şekilde tasarlanması gerekmektedir. Ülkeye giriş yaptıktan sonra ortaya çıkacak olan maddi ihtiyaçların nasıl karşılanacağına ilişkin de sizden bilgi alınacaktır. Bunun için genellikle bireysel hesap ekstresi talep edilmektedir.

Portekiz Vize Başvurusu

Portekiz vize başvurusu yapılırken öğrenci olarak başvurunuzu iletmeniz durumunda sürecin daha kolay ilerleyeceği de eklenmelidir.

  • Öğrencilerin vize başvuru adımlarında hangi okuldan onay aldıklarına dair bilgi sunmaları gerekmektedir. Bu aşamada hem Türkiye’deki akademik durum hem de Portekiz’de kabul aldığınız okula dair tüm bilgilendirmelerin eksiksiz yapılması istenir.
  • Öğrencilerin maddi durumları ile alakalı bilgilendirme talep edildiği anda okuldan alınan burs ve hibe desteğinin bildirilmesi yeterlidir.
  • Öğrencilerin vize talep adımlarına ek olarak çalışma izni konusunda da başvuruda bulunması gerekebilir. Özellikle staj yapacak olan kişilerin de stajı kanuni şekilde tamamlayabilmesi için kesinlikle kısmi zamanlı çalışma izninin bulunması gerekmektedir.

Portekiz vize talep işlemlerinin büyük bir kısmı anlaşmalı olan okullar ile iş birliği içerisinde yerine getirilecektir. Vize başvuru sürecinde aklınıza takılan hususlar olursa danışmanlık firmanızdan gerekli olan tüm bilgileri anında alabilirsiniz.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz vizesi nasıl alınır; vize alım adımlarında aile birleşimi aracılığı ile de başvurunuzu iletme hakkınız vardır. Aile birleşimi aracılığı ile başvurunuzun iletilmesi için eşinizin Portekiz vatandaşı olması gerekir. Portekiz vatandaşı ile evlenmek size vatandaşlık hakkı vermez ama oturum izni alma adımının daha kolay tamamlanmasını mümkün kılar! Portekiz vize işlemleri ile alakalı olarak dikkate alınması gereken en temel koşulların başında aile birleşiminin resmi belgeler ile kanıtlanması gelmektedir. Aile birleşimi unsurlarının yanı sıra tam tekmil nüfus kayıt örneği, varsa önceki evliliklerin sonlandığına ilişkin bilgilendirmenin de muhakkak yer bulması lazımdır.

Gaziantep Vize Ofisi aracılığı ile yetki paylaşımı yaparsanız başvuru adımlarında bireysel çaba sarf etmeden işlem akışını yerine getirme fırsatını elde edebilirsiniz. Başvuru ofisi sizin için tüm evrakların derlenmesi ve tarafınıza gönderilmesine ilişkin görevi üstlenecektir.

Ayrıca her bir adımda gerekli olan bilgilendirmenin tarafınıza iletileceği de görülmektedir. İlk vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda bir sonraki vize başvurunuzun, profesyonel danışmanlık firmaları üzerinden tamamlanması daha verimli bir hal alacaktır. Özellikle aile birleşimi gibi detaylı ve prosedürleri daha kapsamlı olan seçenekler için danışmanlık firmaları ile iletişime geçmeniz tavsiye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın