Rusya vize talep adımları için öncesinde randevu almanız gerekmektedir. Ancak randevu adımlarının sonrasında konsolosluklarda başvuru evraklarını ileterek başvurunuzun geçerli kılınmasını sağlayabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde bu şekilde randevulu bir işlem akışına geçilmesi, pandemi tedbirleri olarak da ele alınabilir. Almış olduğunuz randevu gün ve saatinde değişiklik yapmak isterseniz, yetkililer ile anında iletişim kurabilirsiniz.

Rusya Vize Başvuru Evrakları

Rusya vize başvuru evrakları arasında başvuru formu da önemli bir yere sahiptir. Başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve ıslak imzalı sunulması gerekir. Başvurulacak vize türüne göre doldurmanız gereken başvuru formunda da değişim meydana gelebilmektedir. Kısa süreli ve uzun süreli vize temel ayrım noktasıdır. 90 günden uzun kalacak olan kişilerin oturum ve çalışma izni de talep edebilecekleri uzun sürekli vizeyi istemeleri gerekmektedir.

Rusya vize talep adımlarında kişilerin sadece başvuru formu değil sunmuş oldukları pasaport alanında da hassas olmaları gerekir. Pasaportun en az 1 sene daha güncel olması gerekmektedir. Pasaportun güncelliğine dair bir aksaklık bulunuyorsa, vize başvurusunun öncesinde pasaport için talepte bulunabilirsiniz. Güncel pasaportun yanı sıra yetkililer gerekli görürse geçmişte kullandığınız pasaportun da sunulması istenebilir.

Rusya Vize Fiyatları

Rusya vize fiyatları çift girişli vize talebinde bulunacaksanız 128 Dolar olarak belirlenmiştir. Ödeme adımını hangi metot üzerinden yapacağınıza dair bir kısıtlama getirilmemiştir. Dilerseniz kredi kartı ile dahi ödeme aşamasının yerine getirilmesi istenebilir. Vize fiyatlarının ödenmesi durumunda vize başvurusu da onay alacaktır. Bu aşamada size sunulan makbuzu muhafaza etmeyi de unutmamanız gerekir. Vize ret sonucu alırsa, ödemiş olduğunuz harç tutarının tarafınıza iade edilmeyeceğinin de bildirilmesi gerekir.

Rusya vize başvuru aşamasının hemen sonrasında size referans numarası verilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvurunuzun durumunu kontrol etme fırsatını yakalayacaksınız. Bireysel olarak işlem akışı ile uğraşmak istemeyen kişilerin vize başvuru taleplerini danışmanlık firmaları üzerinden gerçekleştirmelerine de imkan verilmektedir.

Rusya Vize Başvurusu

Rusya vize başvurusu aile birleşimi kategorisi üzerinden taraflara iletilebilir. Aile birleşimi haklının elde edilmesi için bir Rusya vatandaşı ile evlenmeniz gerekmektedir. vize başvuru adımlarında kişilerin özellikle, verdikleri bilgilerin denetlenmesinde ve onaylanmasında pandemi sebebi ile gecikmeler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle özel bir etkinliğe katılım sağlayacak olan kişilerin etkinliğin öncesinde vize başvurularını ve onayını almaları son günlere bırakmamaları daha verimli olacaktır.

Rusya vize başvuru adımlarını öğrenci olarak değişim programları üzerinden yerine getirecekseniz onay almanızın diğer türlere göre daha kolay olduğunun da bildirilmesi gerekir. Rusya’da hangi okuldan onay aldığınızın yanı sıra, Türkiye’deki eğitim bilgilerinize ilişkin de veri sunmalısınız. Ülkeye giriş adımının sonrasında maddi ihtiyaçların nasıl karşılanacağına dair de sizden bir hesap özeti istenecektir. Öğrencilerin geçimlerini almış oldukları burs ile karşılamaları durumunda bursa ilişkin belgeyi sunmaları ve ikamet edecekleri adresi bildirirken de okulun sağlamış olduğu yurt olanağını iletmeleri yeterli olacaktır.

Rusya vize işlemleri sırasında çalışma izni durumunun da göz önünde bulundurulması gerekiri. Örneğin turist olarak ülkeye giriş yapmanızın sonrasında çalışma alanında kendinizi göstermek isterseniz izin olmadan bu aşamayı tamamlamak sizin için sorunları da beraberinde getirecektir. Vize işlemleri tamamlanırken çalışma izninin alınması adına hem eğitim durumunuza hem de iş tecrübenize dair gerekli olan tüm bilgilerin onaylanması lazımdır. Daha öncesinde Rusya’da belirli bir süre bu konuda izinli şekilde çalışmış olan kişilerin izni yeniden alması daha kolay olacaktır. Vize ve çalışma iznine dair gerekli olan bilgilerin alınması için danışma firmalarından yardım almak bireysel çaba gerekmeden sürecin yerine getirilmesini mümkün kılar.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya vizesi nasıl alınır; aile birleşimi aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Aile birleşiminden istifade edebilmek için eşinizin Rus vatandaşı olması gerekmektedir. Rusya’da ikamet eden eşin ikametgah belgesinin eksiksizi biçimde sunulması gerekir. Bu belgenin ıslak imzalı olması lazımdır. Belgenin Rusya’da oturan eş tarafından posta yolu ile gönderilmesi gerekir.

Gaziantep Vize Ofisi bu aşamada vize ve oturum izni alırken size yardımcı olacak ana kuruluşlardandır. Başvuru adımları ile bireysel olarak uğraşmak istemeyen kişiler için harika bir alternatif olacaktır. Rusya vizesi alım adımlarında hem belgelerin derlenmesi hem de başvuru formunun eksiksiz biçimde sunulmasına dair tüm bilgilendirmeler firma tarafından size iletilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın