Sudan vize işlemlerini uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere farklı iki seçenek üzerinden iletmenize imkan tanınmaktadır. Vize işlemlerinde 90 günden uzun kalacak olan kişilerin uzun süreli vize talep etmesi gerekmektedir. Ülkede yer alan siyasi ve toplumsal sorunlar nedeni ile vize onay işlemlerinin zaman zaman sekteye uğrayabileceğinin de belirtilmesi gerekir. Ayrıca ülkeye giriş çıkışlarında salgına dair hangi tedbirlerin alındığının da inceleme altına alınması lazımdır.

Sudan Vize Başvuru Evrakları

Sudan vize başvuru evrakları arasında başvuru formunun eksiksiz biçimde yerini alması gerekir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin sorunsuz şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda bir eksiklik olması ya da güncel olmayan bir bilginin sunulması başvurunun ret yanıtı almasına neden olur. Pasaport da sunulması gereken evraklar arasındadır. Sunulan pasaportun geçerlilik tarihinin güncel olması gerekir. Pasaportunuzun güncelliğine ilişkin bir sorun bulunuyorsa, vize başvuru adımlarının öncesinde pasaportunuzu güncellemek için başvuruda bulunmak daha verimli olacaktır.

Sudan vize işlemlerinde istenen bir diğer belge de sabıka kaydıdır. Özellikle uzun süreli oturum talep eden kişilerin sabıka kaydının olmaması tercih sebebidir. Bilhassa vatandaşlık ve süresiz oturum talep eden kişilerin sabıka kaydına ilişkin detaylı incelemeler yapılı. Kişilerin seyahat sigortası ve saplık sigortasının da aktif durumda olması istenir. Gidiş dönüş tarihlerini de kapsayacak şekilde sigortanın aktif olduğunun iletilmesi gerekir.

Sudan Vize Fiyatları

Sudan vize fiyatları 100 Dolar olarak belirlenmiştir. Vize ücretinin en kısa süre içerisinde ödeme adımlarının tamamlanmasının sonrasında vize başvurusu incelemeye alınacaktır. Başvuru harcının yatırılması için dilediğiniz yöntemi kullanmanıza imkan verilmektedir. Başvuru harcının yatırılmasına ilişkin bir sorun meydana gelmemesi adına, makbuzun da saklanması talep edilmektedir. Başvuru harcının yatırıldığına ilişkin kayıtlar dijital olarak da tutulmaktadır. Fakat makbuzun saklanması da her ihtimalin değerlendirilmesini sağlar.

Sudan vize başvuru adımlarının ret yanıtı alması durumunda harcın tarafınıza iade edilmeyeceğinin iletilmesi gerekir. Vize başvuru adımlarında ret yanıtı alan kişilerin yatırdıkları harç tutarı da yanmış olacaktır. Ret sonucu alan kişilerin atmaları gereken ilk adım konsolosluk tarafından belirlenmiş olan zaman aralıklarında reddi itiraz başvurusunda bulunmaktadır. Bu şekilde başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi için talepte bulunma hakkını da elde edeceksiniz.

Sudan Vize Başvurusu

Sudan vize başvurusu yapılırken aile birleşimi üzerinden de taleplerinizi iletmenize imkan tanınmaktadır.

  • Aile birleşimi talebinde bulunmanız için eşinizin Sudan vatandaşı olması gerekmektedir. Sudan vatandaşı biri ile evlenmek size anında vatandaşlık hakkı kazandırmaz. Oturum izni almanızı daha kolay bir zemine taşır.
  • Aile birleşimi başvuru adımlarının tamamlanma sürecinde daha öncesinde bir evlilik yapmanız durumunda bu evliliğin sonlandığına ilişkin de resmi belgeleri sunmanız talep edilmektedir.

Sudan vize başvuru adımlarının hemen sonrasında hızlı ve güvenli bir biçimde erişim aşamasını yerine getirmek sizin için çok daha kolay bir hal alacak. Bireysel olarak başvuru süreçleri ile uğraşmak istemeyen kişilerin bu konuda aracı firmaları görevlendirmeleri daha mantıklı olacaktır.

Vize alma sürecinde çalışma izni başvurusunda da bulunabilirsiniz. Daha öncesinde Sudan’da çalışma izni alan kişilerin bu denetimlerden geçmesi ive onay alması çok daha kolay olacaktır. Öncelikli meslek gruplarına dahil olan kişilerin Sudan’da çalışması için koşulların oldukça kolay bir hale getirildiğinin de ayrıca iletilmesi gerekir. Çalışma izni alma adımının çok kolay bir hale getirilmesi adına kurumsal bir firmadan ülkeye davet mektubuna sahip olmanız da bir alternatiftir.

Sadece kurumsal firmalardan değil Sudan vatandaşı bir yakınınızdan davetiye almak da ülkeye giriş adımının kolaylaşmasını sağlayacaktır. Sizin girişiniz ya da ülkede tespit edilmeniz ile alakalı bir sorun yaşanması durumunda ilk bakılacak olan kişi bu davetiyeyi sunan kişilerdir.

Sudan Vizesi Nasıl Alınır?

Sudan vizesi nasıl alınır; vize talep adımlarını başvuru formunun doldurulması ile mümkün kılabilirsiniz. Başvuru formunun eksiksiz bir biçimde doldurulmasının hemen sonrasında evraklar ile beraber başvurunuzu iletmelisiniz. Bireysel olarak süreci takip etmek istemeyen kişilerin Gaziantep Vize Ofisi tarafından hazırlanan alanının uzmanı temsilcilere yetki vermesi mümkündür. Vize harç tutarınızın yanı sıra, danışmanlık firması için de ayrıca ödeme yapmanız istenecektir. Bu tutar oldukça cüzidir. Danışmanlık firması size iletişim numaraları üzerinden gerekli olan tüm bilgilendirmeleri, adım adım eksiksizi sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın