Suudi Arabistan vize başvuruları randevulu bir biçimde yapılmaktadır. Bu nedenle kesin tarihli bir etkinliğe katılacak olan kişilerin etkinlik tarihinin 3 4 hafta öncesinde başvuru adımlarını tamamlaması daha mantıklı olacaktır. Pandemi koşulları sebebi ile günde ortalama vize başvuru sayısı belirlenmiş ve bu ortalamanın dışında kalan kişiler kabul edilmemektedir. İnternet ortamından ya da telefon aracılığı ile vize başvuru adımlarını tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru randevunuzun gün ve saatinde değişim yapmak isterseniz, revizyon uygulanmasına da izin verilmektedir.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Evrakları

Suudi Arabistan vize başvuru evrakları arasında pasaport ilk sırada yer almaktadır. Başvuru aşamasında sunmuş olduğunuz pasaportunuzun en az 1 sene boyunca geçerliliğinin olması gerekir. Pasaportunuzun bu güncellik kıstasını karşılamaması durumunda, vize başvuru adımlarının öncesinde vizenizi yenilemeniz daha doğru olacaktır.

Suudi Arabistan vize başvuru sürecinde başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve ıslak imzalı şekilde sunulmasına da önem verilmelidir. Başvuru bu şekilde tamamlanacaktır. Kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği ve biyometrik fotoğraf gibi evraklar da talep edilecektir. Bu şekilde belgelerin derlenmesi ve başvuru harcının da yatırılması ile süreç tamamlanmış olacaktır. Başvurunun gerçekleştirilmesinin akabinde size bir referans numarası iletilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvuru adımını takip etmeniz mümkün kılınır.

Suudi Arabistan Vize Fiyatları

Suudi Arabistan vize fiyatları 138 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu tutar sadece vize harcı olarak karşımıza çıkmaktadır. 138 Dolar tutarında ödemenin yapılması sonrasında size verilen makbuzu saklamanız gerekir. Ödemeler dijital olarak da kayıt altına alınsa da makbuzu saklamanız daha verimli olacaktır. Ödemenin kredi kartı ile de yapılmasına izin verilmektedir. Aracı danışmanlık firmalarından yardım alan kişilerin vize harcının dışında, danışmanlık firmasının da ödemesini yapması gerekir. Bu şekilde tüm başvuru adımlarının uzman kadro tarafından yapılmasına imkan verilecektir.

Suudi Arabistan vize başvurunuzun ret yanıtı alması harcınızın size iade edileceği manasına gelmez. Kişilerin vize başvurularının ret yanıtı alması durumunda vize başvurusu yarıda kalacaktır ve harç iade edilmeyecektir. Ret yanıtı alan kişilerin konsolosluk tarafından belirlenen süreç içerisinde reddi itiraz başvurusunda bulunma hakkınız vardır. Bu başvuru üzerinden vize talep işlemlerinizin yeniden değerlendirmeye alınması mümkün kılınır.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Suudi Arabistan vize başvurusu kapsamında aile birleşimi talep etme hakkınız vardır. Aile birleşimi koşullarının yerine getirilmesi için Suudi Arabistan vatandaşı ile evlenmeniz gerekir. Bu evliliğin resmi zeminde yapıldığına ilişkin de bilgi sunulmalıdır. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinizde daha öncesinde evlilik yaptığınıza ilişkin bilgi bulunması durumunda öncesinde yapmış olduğunuz bu evliliğin resmi olarak sonlandığına dair de belge sunmalısınız. Ayrıca önceki evliliğinizden olan çocukların velayet durumlarına dair de bilgi sunmalısınız.

Suudi Arabistan vize talep adımlarında kişilerin aile birleşimi onayı alırken aynı zamanda kültürel entegrasyon konusunda da sorun çıkartmayacağını yansıtması gerekir. Kalıcı oturum izni talep eden kişilerin en azından ülkede kendi temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ülkenin resmi diline hakim olması gerekir. Oturum izni alan kişilerin sonrasında devlet tarafından sağlanan dil kurslarına katılım hakkı da olacaktır. Bu şekilde ülkede kalıcı oturum alan kişilerin kültürel entegrasyona dair sorun yaşaması da engellenmiş olacaktır.

Suudi Arabistan Vizesi Nasıl Alınır?

Suudi Arabistan vizesi nasıl alınır; vizenizin uzun süreli şekilde alınmasını talep ediyorsanız 90 günden uzun kalacak olan kişiler için hazırlanmış olan vize türünü tercih etmeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan vize talep adımlarında tüm bilgilerin ve belgelerin detaylı şekilde incelenmesini sağlayacaktır. Çalışma izni talep adımlarında da aynı sıkı denetim söz konusudur. Çalışma izni talep eden kişilerin, daha öncesinde bu alanda Suudi Arabistan’dan onay almış olması genel verimliliği artıracaktır.

Gaziantep Vize Ofisi çalışma onayından oturum iznine kadar tüm aşamalarda size sorunsuz bir destek sunacaktır. Vize başvuru adımlarında sorumluluğun danışmanlık firmalarına sunulması sizin için çok daha nitelikli olacaktır. Vize başvuru adımlarının tüm kademeleri sizin için özel olarak tamamlanacak ve her adımdan kapsamlı şekilde haberdar edileceksiniz. Bireysel olarak izin belgeleri ve evrak derleme işlemleri ile uğraşmak istemeyen kişilerin başvuru adımlarında danışmanlık firmalarına yetki vermesi daha mantıklı olacaktır. Özellikle daha öncesindeki başvurularında ret yanıtı alan bireylerin daha sonrasındaki başvuruları, danışmanlık firmaları ile tamamlaması daha nitelikli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Call Now ButtonHemen Arayın